Tunele hodowlane dla owiec

Hodowlane konstrukcje Krosagro dla owiec

Metod na hodowlę owiec jest tylko samo co ich odmian. Hodowców można podzielić na takich, którzy trzymają zwierzęta na zewnątrz i w chłodne pory roku zimują, oraz tych, którzy tworzą całoroczne schronienia. Przetrzymywanie owiec wewnątrz obiektów znacznie poprawia ich stan zdrowia. W przypadku pracy pasterza nad trzodą tworzy o wiele bardziej komfortowe warunki niż pielęgnacja na zewnątrz. Tunel hodowlany dla owiec to znacznie oszczędniejsze rozwiązanie niż stały budynek. Sam proces powstawania takiej konstrukcji jest znacznie krótszy niż w przypadku murowanych obiektów.

Istotnym atutem dla farmera jest to, że taki namiot da się przenieść w inne miejsce, na nieogołoconą jeszcze halę. A przy tym stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju. Stelaż takiej budowli jest na tyle przestrzenny, że da się w nim jednocześnie trzymać stado oraz magazynować paszę, narzędzia, wełnę, stworzyć oddzielne boksy. Dzięki czemu można zoptymalizować wszystkie procesy. Mobilne konstrukcje stalowe dzięki powleczeniu ich w warstwę ocynku odporne są na korodowanie. Tak więc woda, wilgoć czy para nie wytwarzają na elementach rdzy. Opracowany przez markę Krosagro system modułowej zabudowy sprawia, że połączone ze sobą łuki, kotwy, łączniki, obejmy, wzmocnienia tworzą wytrzymałą i solidną strukturę. Jest to całoroczna wiata, która będzie sprawdzać się o każdej porze roku i bez względu na panujące poza osłoną pogodą.

Jaki wybrać budynek inwentarski ?

Tunel hodowlany powinien spełniać kilka istotnych kryteriów, aby praca wewnątrz przebiegała w pełni sprawnie. Oczywiście istotne jest to, aby zwierzęta miały korzystne warunki, a w trakcie pielęgnacji owiec wszystko przebiegało płynnie. Wielkość hali jest zależna od wielkości stada oraz planowanego potencjału rozrodczego. Dodatkowa przestrzeń magazynowa ułatwi przechowywanie wszelkich maszyn i sprzętu, będącego na wyciągniecie ręki i dostępnego w dowolnej chwili

O wiele lepszym rozwiązaniem jest gospodarowanie większą przestrzenią.  Przepełnienie prowadzi do chorób oraz problemów z zachowaniem czystości w obiekcie. Zaleca się 1,2-1,4 m2 dla każdej cielnej owcy i owiec z jagnięciem, a obszar boksu powinien wynosić 2,2 m2. Gdy młode rośnie, z czasem potrzebuje więcej miejsca.

Aby zachować halę namiotową czystą, należy co jakiś czas oczyszczać ją z odchodów, a co sezon odkażać podłoże wapnem. W ten sposób zdezynfekowany tunel foliowy jest gotowy do dalszej hodowli.

Hodowlane konstrukcje Krosagro dla owiec

Jak bardzo przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Odwiedź nasz sklep internetowy

W Krostrade dostarczamy innowacyjne produkty i rozwiązania dla domu i ogrodu zarówno na rynek polski, jak i europejski. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów.

Przeczytaj również

Uprawa pod osłonami

Jak rozmnażać astry? 3 najlepsze sposoby

Astry, to niezwykle popularne kwiaty, kojarzące się często z sielskim wiejskim ogródkiem. Ich kwiaty występujące w całej palecie barw mają…

Więcej
Tunele foliowe od A do Z

Jakie kupić akcesoria do tunelu foliowego?

Posiadanie tunelu foliowego umożliwia wydłużenie wegetacji roślin i prowadzenie ekologicznych upraw pod osłonami. Po wyborze stelażu oraz osłony nadchodzi moment…

Więcej
Tunele foliowe

Komercyjne uprawy w profesjonalnym tunelu foliowym

Profesjonalny tunel foliowy, jak każde narzędzie, można używać jeszcze wydajniej. Oprócz inwestycji w systemy wspomagające, istnieje jeszcze wiele konwencjonalnych metod…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić i uprawiać jarmuż | Najlepsze rośliny towarzyszące

Wygląda na to, że wszyscy mają obsesję na punkcie tej zielonej rośliny liściastej, robi ona furorę na stołach osób zainteresowanych…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak uprawiać i pielęgnować Kaktusa wielkanocnego?

Ripsalidopsis powszechnie znany jako kaktus wielkanocny, to efektowna roślina, pochodząca z brazylijskich dżungli, która swa nazwę zawdzięcza porze, w jakiej…

Więcej
Uprawa pod osłonami

Jak sadzić celozję: krótki przewodnik

Samodzielne wyhodowanie sadzonek i uprawa celozji, jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy ciekawi są nowych wyzwań ogrodniczych oraz wprowadzenia na…

Więcej