Aktualności

Hale dla rolnictwa – cena, projekt, sprzedaż

02-10-2017
Hale rolnicze - cena, projekt, sprzedaż
Jak wybrać...

Marka Krosagro od wielu lat tworzy struktury do upraw pod osłonami, dlatego w pełni rozumiemy, jak ważna jest przestrzeń. Nie zawsze chodzi wyłącznie o rozmiar konstrukcji, lecz optymalne wykorzystanie miejsca zarówno do pracy, jak i magazynowania oraz uprawy. Dlatego w ofercie Krosagro dostępne są hale namiotowe, które sprawdzą się w rolnictwie jako doskonałe uzupełnienie tuneli foliowych.

W branży rolniczej każdy skrawek magazynu jest na wagę złota. Zebrane plony, maszyny, jedzenie dla zwierząt, nawozy zajmują powierzchnię i wymagają odpowiednich warunków do przechowywania. Pozostawienie ich bez okrycia naraża sprzęt i materiały na uszkodzenia lub zepsucie. Podwórko, a nawet murowane budynki, mogą być niewystarczające, a wtedy nadchodzi moment, aby zastanowić się nad rozbudową powierzchni magazynowej.

 

Szybko, sprawnie i optymalnie

 

Hale namiotowe lub hale łukowe są równie wytrzymałe jak murowane obory, stodoły i magazyny stalowe. Różnica polega na tym, iż stałe obiekty są kilkakrotnie droższe, a ich powstawanie jest znacznie dłuższe. Obarczone są także szeregiem formalności, przez które obowiązkowo trzeba przejść, natomiast tempo ich budowy jest uzależnione od wielu czynników. Profesjonalne hale rolnicze są dużo szybsze w montażu i znacznie tańsze. Gotowa konstrukcja zostaje przesłana do Klienta, który wybiera wyłącznie miejsce, a już po krótkim czasie montażu obiekt jest gotowy do użytku.  

 

 

Nowoczesne oraz skuteczne rozwiązania magazynowe

Dopasowane do rynku gospodarstwa muszą być stale modernizowane i podążać za trendami branży. Inwestycje w sprzęt, zwiększenie produkcji roślinnej, dostawy towarów powodują wiele problemów z powierzchnią magazynową. Aby wszystkie segmenty gospodarstwa działały sprawnie, istotne jest dysponowanie powierzchnią, pod którą płody rolne, maszyny, narzędzia i wiele innych przydatnych rzeczy będzie osłonięte.

Produkty rolne narażone są na pleśnie oraz grzyby. Bez odpowiedniej wentylacji plon może zmarnieć, a to już oznacza stratę finansową. Bez odpowiedniej ochrony przed szkodnikami, rośliny i warzywa są pożerane przez gryzonie, ślimaki oraz dzikie zwierzęta, które z naszych roślin zrobią sobie stołówkę. Kombajn, traktor, opryskiwacze, ciągniki oraz cały osprzęt, nawet zakonserwowane, będą ulegać mniejszej liczbie usterek i wolniej ulegać zniszczeniu, jeśli zostaną garażowane. Branża rolnicza, a konkretnie jej specyfika, jest zależna od wielkości posiadanej powierzchni. Im jej więcej, tym większe polny, a im większe polny, tym większy dochód z ich sprzedaży. Dlatego tak ważnym elementem całości jest teren pod magazynowanie.

 

Hale łukowe do hodowli zwierząt

Hale namiotowe są na tyle uniwersalne, że w dowolnym momencie można zmienić ich funkcje, dokonując minimalnych modyfikacji. Jednym z zastosowań namiotów jest hodowla zwierząt gospodarskich pod kopułą. W tunelach łukowych Krosagro bydłu, drobiowi, trzodzie chlewnej można wytworzyć korzystne warunki do chowu. Jeśli inwestor jest zainteresowany, może doposażyć obiekt w oświetlenie, ogrzewanie, system wietrzeń, dostosować kształt dachu, a wewnątrz dowolnie zagospodarować przestrzeń.