Aktualności

Hale logistyczne - cena oraz projekt

06-09-2017

Branża transportowa to działalność, która prężnie rozwija się na całym świecie. Wraz z otwarciem granic, coraz lepszą infrastrukturą drogową oraz rosnącymi potrzebami klientów zapotrzebowanie na usługi firm logistycznych ciągle rośnie. Dynamicznie zmieniający się rynek sprawia, że osoby prowadzące taki rodzaj działalności stale muszą dostosowywać się do potrzeb, wymagań oraz wytycznych zleceniodawców. Przestrzeń magazynowa i garażowa to jedne z istotnych elementów wpływających na sukces kompani transportowych.

 

Wraz z rozrastającą się ofertą pojawia się potrzeba powiększenia powierzchni przeznaczonej na przechowywanie towaru oraz na garażowanie pojazdów. Przedsiębiorca podejmuje wtedy decyzję o wyborze inwestycji budowlanej. Budynek murowany to czasochłonne oraz kosztowne przedsięwzięcie, które wymaga sporego nakładu pracy oraz kapitału. Rozwiązaniem równie skutecznym co trwałym jest zamówienie hali magazynowej, czyli bardziej ekonomicznej i wygodniejszej alternatywy.

 

Polska uplasowała się w 2016 roku na 31 miejscu w branży logistycznej, sześciokrotnie zwiększając liczbę firm przewozowych, a dziewięciokrotnie liczbę wykorzystywanych pojazdów. Rozwój rynków  e-commerce i ekspansja e-handlu powodują, że logistyka nieprzerwanie będzie się rozwijać.

 

Złożoność logistyki 

 

Utrzymanie floty pojazdów generuje wydatki, podobnie zresztą jak ich garażowanie oraz systematyczne przeglądy. Do tego należy dodać rosnące opłaty drogowe oraz szereg wydatków organizacyjnych tworzących koszty, które musi ponieść biznesmen. Zachód jest otwarty dla rynku transportowego, natomiast rosyjskie embarga sprawiają, że wschód – choć wydaje się ciekawą inwestycją – dla wielu pozostaje zamkniętym źródłem dochodów. Aby zarobić na logistyce, należy szukać skutecznych i ekonomicznych rozwiązań, stale się rozwijać oraz optymalnie wykorzystywać potencjał firmy.

 

Ekonomiczny garaż dla firm logistycznych

 

Narzędziem pracy firm logistycznych, a co się z tym wiąże – najcenniejszym dobrem – jest pojazd. Aby generować dochód, maszyny muszą pozostawać w dobrym stanie technicznym. Tym, co wpływa na ich stan, jest miedzy innymi to, gdzie i w jaki sposób są garażowane. Ciągłe pozostawianie ich na świeżym powietrzu bez żadnej ochrony nie tylko niekorzystnie wpływa na lakier, ale i doprowadza do szeregu awarii, które pojawiają się po pewnym czasie. Hale magazynowe, jako osłony przed czynnikami pogodowymi, powinny być odpowiednio wentylowane. W takim miejscu nie tylko mogą być przetrzymywane samochody, busy i ciągniki siodłowe, ale i towar podczas przeładunku. Bez cyrkulacji powietrza wraz ze stale nagrzewającym się powietrzem spada również wygoda pracy wewnątrz. Przeglądy oraz codzienna praca powinna przebiegać w komfortowych warunkach, aby żadne istotne czynności nie zostały pominięte lub wykonanie niestarannie.
 

Hale magazynowe Krosagro


Namioty magazynowe to dla inwestorów korzystne rozwiązanie inwestycyjne. Koszt takiej struktury jest znacznie mniejszy niż koszt obiektu murowanego. Czas powstawania konstrukcji jest znacznie krótszy niż w przypadku budynku murowanego. W dowolnej chwili można zmienić funkcję hali, a więc oprócz garażu i magazynu, obiekt może stać się warsztatem, składem, miejscem przeładunkowym lub stanowiskiem spedycyjnym. Kiedy firma zmieni miejsce lub będzie potrzebować takiej struktury w innym miejscu, halę można zdemontować i ponownie zmontować w innym miejscu.

 

Zamawiając halę namiotową, klient ma pewność, że będzie dopasowana do jego potrzeb. Wykonywane na zlecenie hale magazynowe są wymiarowo oraz wysokościowo kształtowane „pod klucz”. W ten sposób mamy pewność, że spełni wymogi inwestora, będąc idealnie dostosowana do jego działalności i floty pojazdów. Przedsiębiorca w krótkim czasie otrzymuje nową konstrukcję stalową, która zwiększy produktywność i efektywność firmy. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom i solidnemu wykonaniu taka hala będzie eksploatowana przez wiele lat.