Aktualności

Kategorie tuneli foliowych

13-02-2018
Kategorie tuneli foliowych
Rodzaje i...

Sezonowy tunel foliowy większości osób kojarzy się z uprawami, jednak jako konstrukcja ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Ocynkowana ogniowo struktura ma na tyle szeroką rozpiętość że może posłużyć jako garaż, w którym można przechowywać auta, busy i ciężarówki. Dla firm logistycznych to ekonomiczne oraz skuteczne rozwiązanie na garażowanie floty pojazdów. Rolnicy natomiast oprócz zastosowania cieplarni do prowadzenia plantacji mogą przeznaczyć ją do składowanie płodów rolnych, prowadzenia hodowli zwierząt, przetrzymywania maszyn i sprzętu rolniczego. Jednakże to nie wszystkie branże dla których hala łukowa lub jak kto woli tunel foliowy może znaleźć swoje zastosowanie.


Kategorie tuneli foliowych

 

  • tunele uprawowe – większość osób prowadzących gospodarstwa i  będących producentami roślin stosuje cieplarnie jako osłonę pod uprawy. To w nich bezpiecznie pod folią dojrzewają warzywa i owoce, które nienarażone na grad, intensywne deszcze oraz silne podmuchy wiatru optymalnie wegetują. Zamknięte struktury używa się do roślin ciepłolubnych, otwarte do plonu wymagającego stałego przewiewu, a profesjonalne doposaża się w zautomatyzowane systemy uprawne. Rozmiary, rozpiętość i wysokość, to kwestia indywidualnego zamówienia, tak aby obiekt był w pełni dopasowany do rodzaju plonu.

 

  • tunele rolnicze – z reguły mają wspomagać prowadzenie plantacji oraz farmy. Mogą służyć jako składowisko na plon po sezonie, magazyn zboża, bel siana, jako garaż na maszyny rolnicze, miejsce do przechowywania paszy dla zwierząt itp. itd. Ponadto podczas sezonu można nadać strukturze zupełnie odmienną funkcję. Długi czas eksploatacji ocynkowanych ogniowo elementów, kilka wariantów przytwierdzania do podłoża oraz możliwość modułowej zabudowy to profity, które osiąga farmer.

 

  • tunele hodowlane - ten obiekt wymaga o wiele większych modyfikacji wewnątrz, aby warunki do przechowywania zwierząt były na tyle optymalne, a te cieszyły się dobrym zdrowiem. Przynosząc hodowcy znaczny zysk. Z sezonu na sezon, ciepło jak i warunki na zewnątrz stale się zmieniają. Warto uwzględnić podczas zlecenia projektu, tak aby w razie jakiegokolwiek doposażenia takiego obiektu nie pojawiły się żadne trudności. Takie planowanie na przyszłość, sprawia że projektanci firmy uwzględniają to w planach struktury dopasowując do wymagań klienta.

 

  • tunele magazynowe – każda osoba prowadząca biznes wie, jak bardzo cenną rzeczą jest przestrzeń magazynowa. To nieodłączny elementem etapu produkcji, a także sprzedaży. Wystawianie towaru na zewnątrz to duże ryzyko, pewne materiały nie są odporne na działanie zjawisk atmosferycznych. Każde uszkodzenie obniża wartość produktu, a znalezienie nabywcy jest trudniejsze. Koszt postawienia murowanego magazynu bywa duży i wiąże się z szeregiem pozwoleń, natomiast hala łukowa to bardziej ekonomiczne i szybsze w zabudowie rozwiązanie. Zamiast przezroczystej powłoki na stelaż można nałożyć inny rodzaj osłony, który może być o wiele lepiej dopasowany do potrzeb Klienta.

 

  • tunele garażowekonstrukcje te mogą być dopasowane do potrzeb firm logistycznych, kurierskich, taksówkarskich przewoźników oraz sprzedawców aut czy maszyn rolniczych. Oprócz estetycznego wyglądu, trwałości oraz solidnego stelażu można je użytkować przez wiele lat. Chronią pojazdy przed wiatrem, deszczem, a w przypadku cienującej osłony przed blaknięciem od słońca.

 

  • tunele sportowe – tego typu obiekty użytkowe również opierane są na konstrukcji łukowej. Często może je spotkać jako pokrycie dla kortów tenisowych, ujeżdżalni, boisk do piłki nożnej i wielu innych. Dają użytkownikom komfort podczas uprawianiu sportu, gdyż pod osłoną nie są wystawieni na deszcz i wiatr, a nawet podczas niepogody mogą nie przerywać treningu.

 

  • tunele przemysłowe – ze względu na lekką i łatwą w montażu konstrukcję, branża budowlana często wybiera tego typu hale do przechowywania materiałów i maszyn budowlanych. Szybki montaż, łatwe w przewiezieniu, modułowa zabudowa to kilka z powodów takiej decyzji. Lecz to nie wszystkie branże, w których potencjalnie można wykorzystać namioty. W firmach, gdzie powstają odpady, ważne jest ich odpowiednie przechowywanie, uwzględniając ich późniejsze wywiezienie. Osłony ułatwiają ich utylizację oraz bezpieczne przechowywanie.

 

Profesjonalne konstrukcje stalowe

 

Uniwersalność struktur pozwala na zastosowanie takich obiektów w wielu branżach, ich funkcjonalność w głównej mierze zależy od tego, czy inwestor jest w stanie wymyśleć na nie zastosowanie. Wysokość, szerokość i długość to w pełni modyfikowalne parametry. Decydując się na taką realizację, Klient otrzymuje produkt na zamówienie dopasowany pod klucz. Spełniający jego wymagania i optymalny do profilu prowadzonej działalności.

Modułowa zabudowa umożliwia dołączanie kolejnych elementów, doposażanie i usprawnienie tunelu o systemy wspomagające. Dla kupującego oznacza to, że w trakcie rozwijania swojego biznesu może również powiększać przestrzeń użytkową konstrukcji.