Hale magazynowe

Hale na słomę

Hala na słomę
hala magazynowa na...

Produkowane przez markę Krosagro hale służą między innymi do magazynowania balotu. Sprasowany materiał przechowywany wewnątrz tunelu rolniczego zabezpieczony jest przed wilgocią, dzięki czemu zachowuje wysoką jakość znacznie dłużej. Aby słoma i siano miały długi termin przydatności, należy zadbać, by nie pojawiły się na nich grzyby, pleśnie i drobnoustroje, które mogą powodować choroby u zwierząt.

 

Nałożenie folii bezpośrednio na bele jest mało skuteczne, ponieważ prędzej czy później zostaną przetransportowane w inne miejsce, a podczas przewożenia opakowanie może zostać rozdarte. Optymalnym rozwiązaniem jest hala na słomę, która – otwarta z obu stron – przepuszcza powietrze krążące od samego szczytu aż po podłoże. Cyrkulacja ogranicza nagrzewanie się i zbieranie wilgoci przez surowiec.

 

Konstrukcja stalowa i system modułowy Krosagro 

 

Solidna stalowa konstrukcja z elementami ocynkowanymi ogniowo jest odporna na korodowanie. Modułowe łączenia sprawiają, że cały stelaż jest mocno ze sobą spojony, dzięki czemu opiera się silnym i intensywnym wiatrom oraz zwałom śniegowym. Dodatkowo proces rozkładania takiego obiektu jest znacznie krótszy niż budowla tradycyjna, która wymaga wielu prac przygotowawczych oraz generuje dodatkowe koszty. Namioty magazynowe prócz wymienionych zalet mają jeszcze przewagę: w krótkim czasie może zmienić się ich przeznaczenie. Tak więc z magazynu mogą przekształcić się w garaż dla maszyn rolniczych, tunel hodowlany lub halę warsztatową. To inwestycja, która przynosi wiele profitów, a uniwersalne zastosowanie sprawia, że się opłaca!

 

Namioty magazynowe Krosagro to optymalny, wygodny i pojemny obiekt do składowania słomy oraz siana. Baloty mają szerokie zastosowanie w przemyśle np.:

 

  • energetyczne – do produkcji palety, brykietu, biomasy
  • produkcji podłoża – stosowane do przygotowania gleby pod pieczarki, boczniaki i kupowane przez producentów grzybów
  • hodowli zwierząt – jako pasza dla koni, krów, owiec, kóz itp.
  • nawozowe – po przekopaniu i wymieszaniu słomy z glebą poprawia się jej stan fitosanitarny