Rynny

Rynny do tuneli foliowych

Rynny do tuneli foliowych
Tunel foliowy...

Modułowa konstrukcja opracowana przez Krosagro sprawia, że rynny będące częścią tuneli foliowych można wymieniać oraz zamontować w dowolnym momencie. Wraz z rozwijającą się inwestycją, rolnik lub sadownik może zainstalować system rynnowy, aby oszczędzać wodę. Zbieranie deszczówki i późniejsza jej filtracja powoduje, że jest zdatna do dalszego użycia. Prowadzenie upraw z wykorzystaniem deszczówki jest znacznie bardziej ekonomiczne niż korzystanie z bieżącej wody, gdyż nie generuje dodatkowych kosztów.

 

Rynny stalowe ocynkowane

 

Stalowe rynny podczas produkcji zostają poddane procesowy cynkowania ogniowego, co doskonale chroni je przed korozją. Natomiast konstruktorzy Krosagro podczas projektowania dopasowują do konkretnej konstrukcji. Tak dopasowane rynny, zamontowane w tunelach foliowychhalach oraz namiotach magazynowych, sprawiają, że woda ze zblokowanych konstrukcji jest odprowadzona poza obiekt, gdzie może zostać ponownie użyta lub doprowadzona do ścieku. Spustowe rynny są na tyle solidnie przymocowane, że nie drgają ani nie uderzają o konstrukcję, nie uszkadzają zatem folii nawet podczas intensywnych opadów oraz nawałnic.

 

Modernizacja tunelu foliowego

 

Aby uniknąć późniejszych kłopotów z domontowaniem rynien, należy złożyć tunel foliowy w taki sposób, aby zawrzeć odpowiedni kąt nachylania całej konstrukcji. Równie istotne jest zaplanowanie infrastruktury drenażowej, która będzie odprowadzać wodę z zewnątrz do systemu nawadniającego. Takie zbiorniki to sztuczne stawy lub kryte baseny, dzięki którym w dogodnym dla plantatora momencie zgromadzona woda może zostać wykorzystana.


Oszczędne rozwiązania pod osłonami 

 

Niskie koszty inwestycji w niektóre systemy, zaniżone koszty konstrukcji, zakupienie słabych zamienników prowadzi do późniejszych usterek, a czasami do nieodwracalnych zmian. Stalowe konstrukcje rolnicze, będące blokami foliowymi lub namiotami ogrodniczymi, powinna cechować trwałość każdego elementu, od folii, przez stelaż, aż po kompatybilne elementy tuneli. Tylko w ten sposób producent żywności, inwestujący w profesjonalną strukturę, ma pewność, że wydane pieniądze zostały przeznaczone na obiekt, który będzie efektywnie eksploatowany przez długi czas.

Tunele foliowe Krosagro, zarówno hobbystyczne jak i profesjonalne, to struktury, które można użytkować przez wiele lat. Na rynku istnieje wiele tanich zamienników, wystarczy jednak poznać parametry wykorzystywanych przez nas rur i profili, aby zrozumieć, dlaczego Klient wydaje więcej. Inwestycja w profesjonalne konstrukcje stalowe Krosagro gwarantuje, że przez kilka dekad ogrodnik będzie mógł prowadzić uprawy pod osłonami.