Tunele hodowlane

Tunele hodowlane Krosagro

Tunele hodowlane
Konstrukcje stalowe...

Konstrukcje stalowe do hodowli bydła i drobiu

 

Namioty gospodarcze przeznaczone są między innymi dla hodowców bydła (owiec, krów, kóz, świń), osób prowadzących fermy drobiu, pieczarkarni i rolników uprawiających rośliny pod osłonami. Uniwersalność bloków hodowlanych sprawia, że nadają się do zastosowania przy każdym rodzaju trzody. Inną zaletą takich obiektów jest to, że w ciągu kilku godzin można zmienić ich funkcje, adaptując do innego rodzaju działalności.


Wydajny sposób na oborę

 

Hala namiotowa to znacznie bardziej oszczędna i korzystna alternatywa dla tradycyjnych budynków. Zaletą takich konstrukcji jest to, że o wiele szybciej zostają oddane do użytku niż stałe obiekty, a w ramach potrzeb można je demontować i przewozić do miejsca docelowego. Marka Krosagro opracowała i wdrożyła system modułowej zabudowy – oznacza to, że nasze produkty zaprojektowane są w taki sposób, aby montaż przebiegał maksymalnie krótko, konstrukcja była wytrzymała i przeznaczona do długiego eksploatowania. Wśród istotnych profitów hali namiotowych wymienić należy cenę, ponieważ hale te są znacznie tańsze niż stałe budynki gospodarcze.

Przestrzeń wewnątrz tuneli stworzona jest z myślą o zagospodarowaniu każdego skrawka powierzchni w taki sposób, aby prace związane ze zwierzętami gospodarczymi przebiegały w swobodnych warunkach. Otwarta przestrzeń, wysoka i solidna konstrukcja stalowa ocynkowana ogniowo to połączenie najważniejszych cech istotnych dla każdego farmera.


Oszczędne oświetlenie pod osłonami

 

W murowanych oborach konieczne jest założenie oświetlenia, którego instalacja generuje dodatkowy koszt. Powłoka dachowa w tunelach foliowych przepuszcza  promienie słoneczne do wewnątrz, a systemy cieniujące ograniczają nagrzewanie się powietrza w obiekcie. 

 
Wentylacja i mikroklimat w tunelach hodowlanych

 

Wietrzenia boczne znajdujące się po jednej i po drugiej stronie tunelu pozwalają na dostosowanie temperatury wewnątrz konstrukcji. Minimalizuje to szanse na przegrzanie trzody, a dodatkowo tworzy odpowiedni mikroklimat sprzyjający rozwojowi zwierząt. Obiekt sprawdza się również o każdej porze roku, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo zainstalować ogrzewanie. Wysoka szczelność hali umożliwia magazynowanie zebranego ciepła oraz jego wolniejsze uchodzenie na zewnątrz. Cyrkulacja powietrza to również sposób na pozbycie się odoru, jaki powstaje podczas chowu, w stałych obiektach zapach zagnieżdża się w ścianach, a pozbycie się go wymaga dużo czasu. Osłony są znacznie prostsze w dezynfekcji, gdyż nie pochłaniają zapachów, a ich struktura nie pozostawia miejsca na magazynowanie się brudu, jak dzieje się to w przypadku chropowatych ścian.

 

Konstrukcje stalowe Krosagro

 

Hale hodowlane w postaci tuneli to oszczędne i optymalne rozwiązanie do prowadzenie gospodarstwa. Każda struktura ma podwyższoną wytrzymałość na czynniki pogodowe takie jak śnieg czy wiatr, można ją rozłożyć na każdej powierzchni i zacząć chów w dowolnym miejscu. 20 lat doświadczenia w branży metalurgii i konstrukcji stalowych sprawia, że będąc zarówno producentami i użytkownikami takich obiektów, wiemy, które rozwiązania są najlepsze. 

 

 

Zapytaj o cenę!