Wiaty i zadaszenia

Wiaty i zadaszenia Krosagro

Wiaty i zadaszenie
Oferta wiat i...

Wiaty to konstrukcje pozbawione jednej lub większej liczby ścian, oparte są na słupach, służące do przechowywania i magazynowania materiałów, surowców, narzędzi, maszyn itp. Występują w wielu formatach i gabarytach: mniejsze mogą posłużyć jako cienniki dla zwierząt wypasających się na pastwisku, do garażowania pojazdów, a większe zaś do przechowywania towaru, samolotu lub jako wiata nad straganami. Te wielofunkcyjne obiekty mają istotną przewagę nad stałymi budynkami – o wiele szybciej powstają i są modułowe.

Konstrukcje modułowe Krosagro to obiekty, które składają się z zestawu ocynkowanych elementów, która spaja się ze sobą. Dzięki przemyślanej konstrukcji montaż jest bardzo prosty, w dowolnej chwili można zmienić przeznaczenie wiaty i jej położenie. Demontaż natomiast umożliwia przetransportowanie zadaszenia do miejsca, w którym będzie potrzebna, dlatego może zostać wielokrotnie rozłożona i złożona, po czym ponownie ustawiona w innej lokalizacji.

 

Wiaty najczęściej stosowane są najczęściej w miejscach, gdzie:

 

 • Wymagana jest ochrona przed czynnikami pogodowymi (deszcz, śnieg, grad)
 • Magazynowane produkty, pojazdy, materiały lub surowce nie wymagają przechowywania ich w stałej temperaturze
 • Wilgotność nie ma wpływu na stan składowanych przedmiotów
 • Potrzebna jest naturalna wentylacja

 

Doświadczenie uczy, że funkcjonalność takich konstrukcji nie sprowadza się jedynie do użytkowania hal w rolnictwie. Przykładem mogą być:

 

 • firmy logistyczne – które używają ich do przetrzymywania aut i składowania towaru
 • Kluby żeglarskie – które przechowują jachty pod osłoną
 • Firmy eventowe – używają ich do przygotowania wydarzeń, a pod zadaszeniem rozstawiane są stoliki, bary, parkiet, czyli całe wydarzenie odbywa się pod bezpiecznym dachem chroniącym od deszczu
 • Stadniny koni – jako cienniki, ujeżdżalnie albo hale do ćwiczeń, które tworzą komfortowe warunki dla zwierzęcia oraz jeźdźca
 • Firmy budowlanych – przetrzymywanie maszyn, materiałów i narzędzi w trakcie powstawania inwestycji. Po zakończonych pracach taka wiata może zostać przetransportowana w inne miejsce.
 • Wielkopowierzchniowe garaże – jako element parkingu, na którym klienci galerii handlowych pozostawiają auta pod zadaszeniem.

 

Projekt wiaty zgodnie z Twoimi potrzebami

 

Bywa że trudno przewidzieć, do czego w przyszłości taka konstrukcja zostanie używana, modułowa konstrukcja umożliwia jej dalszą rozbudowę oraz adaptację. Wraz z rozwojem biznesu można powiększyć powierzchnię o kolejne segmenty. Opracowany przez inżynierów Krosagro stelaż stworzono tak, aby powierzchnia była dopasowana idealnie do potrzeb klienta i gwarantowała optymalną przestrzeń roboczą. Sprawdza się to w sytuacjach, kiedy w środku ma dochodzić do przeładunków oraz używania maszyn.

 

Zalety modułowych konstrukcji stalowych KROSAGRO:

 

 • Bezpośrednio od producenta – będączarówno użytkownikami jak wytwórcami takich hal, w pełni rozumiemy wymagania wobec takich konstrukcji.
 • Projekt hali na zlecenie – wymiary takie jak szerokość, długość, wysokośći liczba drzwi są produkowane zgodnie z życzeniem klienta.
 • Szybki montaż i demontaż –powstawanie takiej konstrukcji jest o wiele szybsze niż budowanie stałego obiektu, a w dowolnej chwili może zmienić jej położenie.
 • Opcja dalszej rozbudowy – modułowość takich konstrukcji umożliwia ich powiększanie i łączenie z dodatkowymi systemami. 

 

 

Zapytaj o cenę!