Tunele foliowe od A do Z

Tunele foliowe bez tajemnic – wstęp

Tunele foliowe wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej powszechnym elementem krajobrazu wyspecjalizowanych gospodarstw rolnych oraz przydomowych ogrodów i działek. Foliowe namioty podwyższają aktywność gospodarstw oraz hobbystycznych ogrodników, którzy marzą o świeżych i zdrowych owocach, warzywach i ziołach prosto ze swojego ogródka. Skąd bierze się rosnąca popularność namiotów ogrodniczych? Wśród ogrodników hobbystycznych wyznacznik stanowi na pewno trend zdrowego żywienia i rosnąca świadomość spożywania produktów świeżych i hodowanych metodami naturalnymi.

Do głównych zalet tuneli zalicza się możliwość zebrania z danego areału uprawowego nawet kilku zbiorów w trakcie jednego sezonu wegetacyjnego, co jest niemożliwe podczas stosowania tradycyjnych upraw polowych. Gwałtowny rozwój intensywnej produkcji roślinnej pod osłonami to szansa dla rolników na podniesienie dochodów i profesjonalizację gospodarstwa, natomiast dla hobbystów to z kolei okazja do nawet całorocznego rozwoju swojej pasji, forma poprawy samopoczucia oraz dostarczenia świeżej i zdrowej żywności dla domowników.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli foliowców, które różnią się od siebie m.in. materiałem, z którego zostały wykonane, rozmiarem, rodzajem pokrycia czy wreszcie stabilnością i trwałością, która jest ściśle powiązana jakością elementów. Tunele foliowe często wykonuje się ze stali, aluminium, rurek PCV, a nawet drewna, pokrywając stelaż foliami różnego rodzaju. Zadaniem takich namiotów jest wytworzenie odpowiedniego klimatu dla roślin uprawianych wewnątrz foliowej cieplarni. 

Niniejsza książka elektroniczna to obszerny zbiór wiedzy o tunelach foliowych, który ma za zadanie naświetlić temat upraw pod osłonami zwłaszcza początkującym ogrodnikom. Kierując się e-bookiem Krosagro będzie można w prosty i klarowny sposób wybrać swój pierwszy namiot foliowy. Dla początkujących ogrodników bowiem wybór nie zawsze jest oczywisty, a samo określenie, jaki tunel będzie odpowiedni do potencjalnych upraw może nastręczać wielu trudności. Znajdzie się tutaj także analiza tunelowych stelaży oraz powszechnie stosowanych typów konstrukcji, przedstawienie pokryć najczęściej używanych w tunelach, wskazówki, jak dbać o tunele przed i po sezonie wegetacyjnym, jak stworzyć roślinom odpowiedni mikroklimat i warunki do rozwoju oraz – dla wahających się, czy rozpocząć uprawę w tunelu – dlaczego jednak warto kupić tunel foliowy.

 Zapraszamy!
 

  1. Jak i jaki wybrać tunel foliowy - w tej cześći wyjąsnimi podstawowe pojęcia i technikalia związane z tunelami foliowymi, na co wpierwszej kolejności zwracać uwagę oraz czego się wystrzegać. 
  2. 7 powodów, by kupić tunel foliowy - oczędność, zdrowie, pasja, hobby to tylko z kilka słów opisujących uprawy pod osłonami i profity jakie z tego powodu wynikają.  
  3. Jak zbudować, zmontować oraz gdzie postawić tunel foliowy - nic nie stoi na przeszkodzie aby tunel foliowy skonstruować samemu. Krosagro udostępnia klientom cały asortyment części, do budowy CIEPLARNI DIY